07.04.2019r. – 46 MARATON DĘBNO

Dzień Dobry,

Chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić 7 kwietnia 2019r. od godz. 10:00 na Plac Konstytucji 3 Maja w Dębnie, gdzie obok ważnego wydarzenia jakim jest największe święto biegaczy w regionie czyli Maraton Dębno 46 stanowiska informacyjne będą miały:

  • Szpital w Dębnie im. św. Matki Teresy z Kalkuty sp. z o.o. (pracownicy szpitala będą wykonywali także podstawowe badania m.in. pomiary ciśnienia, pomiary glukozy)
  • Fundacja na Rzecz Aktywnego Rozwoju Telemedycyny i e-Zdrowia w Polsce – „Fundacja e-Medycyna”

Przy stoiskach nabędą Państwo wszystkie informacje związane z projektem „Dbam o Zdrowie”. Dowiedzą się Państwo także, jak skorzystać z bezpłatnych szkoleń oraz bezpłatnych badań kolonoskopowych i badań związanych z rakiem szyjki macicy.

Informacje dotyczące biegu:

46. Maraton Dębno. W ramach imprezy rozegrane zostaną 39. PZLA Mistrzostwa Kobiet, 17. Mistrzostwa Polski Policjantów, 6. Mistrzostwa Polski Strażaków, 6. Mistrzostwa Polski Nauczycieli.

To w Dębnie biegacze otwierają sezon maratoński. Maraton Dębno to uznana i bardzo popularna impreza w świecie maratońskim. Jest to najstarszy maraton w Polsce – pierwszy bieg został zorganizowany w 1966 roku. W biegu wystartuje blisko 3 tysiące biegaczy. Wśród nich jak zwykle silną obsadę stanowić będą zawodnicy z Kenii, Etiopii i Ukrainy. O mistrzostwo Polski będą walczyć najszybsze kobiety. Siedemnasty raz rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Policjantów, a po raz szósty rywalizować będą strażacy i nauczyciele.

Główny bieg odbędzie się 7 kwietnia, ale już w sobotę zaplanowano imprezy biegowe. Dzieci i młodzież szkolna z regionu wystartuje w 38. Biegach Ulicznych im. Henryka Witkowskiego. Po raz pierwszy odbędzie się też Mini Maraton na dystansie 5,5 km.

PROGRAM 46. MARATONU DĘBNO 2019

7 kwietnia 2019 – niedziela

  • 09.35 – Uroczyste otwarcie 46. Maratonu Dębno 2019 ul. Kostrzyńska 14,
  • 10.00 – Start do biegu głównego,
  • 15.00 – Dekoracja zwycięzców i wręczenie nagród – pl. Konstytucji 3-go Maja,
  • 10.00-16.00 – Piknik Maratoński. ​

Serdecznie zapraszamy!